Rok 2001

V říjnu 2001 vznikl v Krásné Lípě nový druh sportu. Jedná se o zápas řeckořímský a zápas ve volném stylu. Stav 26 členů 3 dospělí, 23 chlapců a děvčat v rozmezí od 8 - do 13 let.

 

Rok 2002

10. 2. 2002 – na žákovském mistrovství severočeské oblasti konané v Chomutově, starší žáci TJ Novia Krásná Lípa získali 6 medailí a v soutěži oddílů se umístili na 3. místě před Chomutovem, Libercem, Teplicemi atd. Tři chlapci postupují na mistrovství České republiky v zápase ve volném stylu a dva v zápase řeckořímském.

 

23. 2. 2002 - na turnaji mladších žáků a žákyň konaném ve Varnsdorfu startovalo celkem 86 zápasníků a zápasnic z Liberce, Kamenického Šenova, Krásné Lípy a domácího oddílu.

 

Na stupních vítězů stanuli

Chlapci v zápase řeckořímském: Šťastný Jan – 3. místo, Žitnik Zbyněk – 3. místo, Zvěřina Pavel – 3. místo

Děvčata – zápas ve volném stylu: Batovcová Sabrina – 2. místo, Růžičková Nikola – 3. místo, Žitniková Dana – 3. místo

 

 

Mezinárodní turnaj děvčat v Kladně, kde startovalo 297 závodnic z 29 oddílů Slovenska, Polska, německa a Česka. Družstvo děvčat TJ Novia Krásná Lípa obsadilo vynikající 2. místo

Na základě těchto výsledků bylo oddílu  svěřeno pořádání mistrovství české republiky mladších žáků  v zápase řeckořímském pro rok 2002.

 

Mezinárodní turnaj mladších žáků v Chrastavě, kde startovalo 218 zápasníků z 23 oddílů z Maďarska, Slovenska, Polska a Česka. Družstvo TJ Novia Krásná Lípa obsadilo pěkné 5. místo.

Mistrovství ČR v Ostravě v zápase ve volném stylu dosáhla naše děvčata vynikajících úspěchů. Získala dva tituly mistryň České republiky. Dále dvě stříbrné medaile a jednu bronzovou medaili.

 

Rok 2003

8. – 9. 2. 2003 – se v Ostravě konalo mistrovství republiky České republiky kadetů v zápase řeckořímském. Oddíl Krásné Lípy byl zastoupen na tomto mistrovství jen jedním závodníkem a to Michalem Pelikánem. Startoval v hmotnosti 50 kg a skončil na 6. místě.

 

8. 2. 2003 – se v Chrastavě konalo 1. kolo krajského přeboru družstev mladších žákyň. Přes značnou marodku a tím oslabené družstvo, děvčata zabojovala a skončila druhá. První místo získala Chrastava, třetí Varnsdorf.

2. místo – Lesová Michaela, Petrova Michaela, Lesová Iveta, Jelínková Lucie

3. místo – Ferencová Markéta, Surmajová Naďa

 

15. 2. 2003 – se konalo mistrovství libereckého kraje starších žákyň a kadetek, což byla zároveň postupová soutěž na mistrovství české republiky. Zúčastnila se pouze dvě děvčata. Opět značná marodka. Na mistrovství České republiky postoupila Laura Tichá a Dana Žitniková.

 

Rok 2004

Pro ne příliš dobrou spolupráci s TJ Krásná Lípa, přechází tento sportovní oddíl jako sportovní kroužek pod ZŠ v Krásné Lípě. Kroužek má 34 členů z toho 26 žáků, 2 bývalé žákyně, 6 dospělých.

 

Rok 2005

?

 

Rok 2006

?

 

Rok 2007

?

 

Rok 2008

?

 

Rok 2009

Mikulášský turnaj 5. 12. 2009 – co do počtu byla účast závodníků na tomto turnaji prakticky oproti loňskému roku poloviční. Značný vliv na to měl nedostatek finančních prostředků, dále termín (Mikuláš) a hlavně neúčast zahraničních účastníků, kteří odůvodnili svojí neúčast obavami z prasečí chřipky. I přesto se zúčastnilo na 105 závodníků ze 14-ti oddílů České republiky, Německa, a Slovenska.

Svůj standard v přípravce předvedli Marek Virgler a Jarda Indrák. Oba získali zlato a začínají patřit mezi sběratele tohoto kovu a nejvyššího umístění. Další vynikající umístění a body do hodnocení družstev z přípravky získali za 2. místo Jarda Semecký, Dušan Nezbeda a Robert Ledvinka. 3. místo získali Franta Čapek a Kubáň Jan.

Medailové umístění našich děvčat v kategorii mladších žákyň i přesto, že dle ročníku spadaly ještě do přípravky, bylo perfektní. 1. místo získaly Eliška Halušková, Barbora Kučerová, Zuzana Indráková. 2. místo získala Denisa Horáková.

Medailové umístění v kategorii mladších žáků bylo velmi překvapivé. 1. místo získal Roman Nezbeda. 2. místo vybojoval Roland Pfeifer. 3. místo získali Jakub Jäckel a František Pakandl

 

Rok 2010

27. 3. 2010 – se konalo v tělocvičně Krásné Lípy oblastní mistrovství mladších a starších žákyň v zápase ve volném stylu. Vítězky v jednotlivých kategoriích měly zajištěn přímý postup na mistrovství republiky v listopadu konaný v Teplicích. Všechny děvčata to zvládly na jedničku. 1. místo - 37 kg – Eliška Halušková, 40 kg – Lucie Nováková, 44 kg – Barbora Kučerová, 52 kg – Denisa Horáková. Obdobné umístění bychom si přáli i z mistrovství ČR.

 

Ve stejný den se konal i turnaj mladších a starších přípravek. V těchto věkových kategoriích pravidelně na turnajích naši nejmenší získávají ta nejlepší umístění. Umístění – mladší přípravka: 3. místo – Josef čapek (25 kg), 1. místo – Marek Virgler (27 kg); starší přípravka: 1. místo – František Čapek (31 kg), 2. místo Jan Kubáň (34 kg). František Čapek byl vyhodnocen jako nejtechničtější závodník.

Hodnocení družstev: 1. místo – Krásná lípa, 2. místo – Liberec, 3. místo – Teplice.

 

15. 5. 2010 – se v Liberci konalo otevřené mistrovství Libereckého kraje v zápase ve volném stylu pro mladší a starší žáky. Z Krásné lípy se tohoto mistrovství zúčastnili jen čtyři závodníci. i přesto všichni čtyři zabojovali velice dobře a stanuli na stupních vítězů. 1. místo získali František Čapek a Roland Pfeifar. 2. místo získali Jakub Jäckel a Štěpán Mráz.

 

Lidická růže – polovina května 2010 – mezinárodní turnaj žáků a žákyň o cenu Lidické růže v Kladně. Letošního ročníku se zúčastnilo 265 závodníků, ze 37 oddílů a 7. států. I přes vynikající sportovní obsazení tohoto turnaje nechali o sobě krásnolipští zápasníci vědět. Úspěšnější tentokrát byla děvčata, která jako jediná stanula na stupních vítězů. Značného překvapení jsme se dočkali od Denisy Horákové, která ve finále porazila na lopatky mistryni ČR z Hellasu Brno. Vynikajícího výsledek odvedla taktéž Barbora Kučerová, která v silné konkurenci obsadila krásné 3. místo. Nejdále z chlapců se probojoval Honza Kubáň, který ve své hmotnostní kategorii měl 15 soupeřů, aby nakonec skončil na dobrém 4. místě.

 

Tradičně se v o prvním víkendu měsíce června koná v německém Bőhleng mezinárodní turnaj v zápase řeckořímském mladších žáků a přípravky. Družstva se hodnotila dle olympijského bodování. Po dokončení bojů a vyhlášení výsledků v jednotlivých hmotnostních kategoriích bylo vyhlášeno pořadí a umístění družstev. S počtem největším na stupínek nejvyšší vystoupili krásnolipští.

Umístění našich chlapců. 2. místo – Marek Virgler, 5. místo – Filip Skokan, 1. místo – František Čapek, 2. místo – Vít Baran, 1. místo – Robert Ledvinka. V hodnocení družstev se Krásná Lípa umístila na krásném 1. místě. Jako nejtechničtější zápasník byl vyhlášen František Čapek.

 

Tradiční turnaj s názvem „Pohár Žitného ostrova“ (pořadatelství se pravidelně střídá mezi třemi městy – Kolárovo, Gabčíkovo, Dunajská Streda). Letos – Dunajská Streda. Účast 289 závodníků z 11 států. Bohužel výprava byla oslabena o tři zápasníky a i naši nejlepší závodníci neměli dobrý los – Marek Virgler měl 27 soupeřů a František Čapek měl o dva méně. Za snahu a bojovnost lze pochválit Honzu Kubáně a Štěpána Mráze. Turnaj nesplnil očekávání, co se výsledků týče. Každopádně pro všechny chlapce, je tato zkušenost osobním přínosem a snad jim to příště vyjde.

 

20. 11. 2010se konalo v Teplicích mistrovství České republiky mladších žákyň v zápase ve volném stylu.

Na toto mistrovství se z Krásné Lípy kvalifikovala tři děvčata: Lucie Novákova (44 kg), Barbora Kučerová (52 kg), Denisa Horáková (60 kg)

Lucie Nováková (1997) – sice nejstarší, ale s nejmenšími zápasnickými zkušenostmi. Pro Lucii to byl prakticky první velký turnaj, který absolvovala. Lucie bohužel neodevzdala, to na co ve skutečnosti má. Konečné páté místo v ČR není, tak nejhorší.

Barbora Kučerová (1998) – prvním rokem v kategorii mladších žákyň. Zápasnickému sportu se věnuje již tři roky. Bára na turnaji všem vyrazila dech, tím jaké výkony předváděla. Co se jí nejvíc vyplatilo, bylo to, že se přesně držela informací trenéra. Tímto přístupem Bára postupně porazila všechny své soupeřky a to včetně soupeřek z vrcholového střediska Hellas Brno, odkud se rekrutuje prakticky veškerá ženská reprezentace. Výkon Báry byl více jak vynikající a titul mistryně České republiky si právem zasloužila.

Denisa Horáková (1998) – prvním rokem v kategorii mladších žákyň. Denisa je vyloženě silový typ, což měla proti svým soupeřkám značnou výhodu. Při zlepšení chvatové techniky, by to Denisa mohla v tomto sportu dotáhnout opravdu daleko. K titulu mistryně České republiky z celého srdce gratulujeme.

 

27. 11. 2010 – se uskutečnilo v Kamenickém Šenově trojutkání v zápase ve volném stylu mezi družstvy Liberce, Krásné Lípy a domácího Kamenického Šenova. Dle dohody mohl každý oddíl nominovat do družstva maximálně 14 zápasníků v libovolných hmotnostních kategoriích. Krásná Lípa nastoupila oproti soupeřům pouze s dvanácti závodníky, což byla tak trochu nevýhoda. Přesto krásnolipští nedali soupeřům šanci a v sedmi hmotnostních kategoriích zvítězili a v pěti skončili jako druzí. Vzhledem k tomu, že nám do družstva chyběli chlapci v hmotnostních kategoriích 52 a 60 kg, tak jsme se po dohodě se soupeři dohodli a postavili naše dvě mistryně republiky Barboru Kučerovou a Denisu Horákovou. Došlo k velkému překvapení všech přítomných. Naše děvčata své soupeře porazila a to suverénním způsobem – na lopatky.

Pořadí družstev: 1. místo – Krásná Lípa, 2. místo – Kamenický Šenov, 3. místo – Liberec

 

4. 12. 2011„Mikulášský turnaj v zápase“ mezinárodní turnaj v zápase pro starší přípravku, mladší žáky a mladší žákyně. Konal se již 9. ročník. Minulé ročníky tohoto turnaje měli vysokou účastnickou a výkonnostní úroveň. Turnaje se zúčastňovalo 180 až 200 závodníků a závodnic ze Slovenska, Polska a Německa. Z české republiky nechyběla družstva špičkových oddílů. Letošní ročník nám bohužel vinou počasí nepřál. Na poslední chvíli nám odřekla všechna zahraniční družstva (sněhová kalamita). Řada českých oddílů z větších vzdáleností, se taktéž vinou kalamity na turnaj nedostavila. 38 závodníků ze šesti oddílů je oproti minulým ročníkům katastrofálně málo. Nedobrá situace byla i mezi domácími závodníky, kde řada z nich vzhledem k nemoci nestartovala.

Hodnocení družstev: 1. místo – Chrastava, 2. místo – Krásná Lípa, 3. místo – Meziboří, 4. místo – Liberec, 5. místo – Teplice, 6. místo - Borohrádek

 

Rok 2011

26. 2. 2011 – se konal v Kladně již tradiční žákovský turnaj pro přípravky a mladší žáky v zápase řeckořímském. Z Krásné Lípy se zúčastnilo pět chlapců a jedno děvče. O tom, že se do Kladna nejezdí snadno vyhrávat, se přesvědčili i naši zápasníci. Konkurence byla tentokrát víc jak těžká. Zúčastnilo se 123 zápasníků z 15-ti oddílů z celé ČR, což znamenalo v jednotlivých hmotnostech, více jak urputné boje. Přesto se dá říci, že pod vedením trenérky Lucie Šoltésové dosáhli velice slušných výsledků a potvrdili tím, že se zápasníky z Krásné Lípy se musí na čelních místech počítat

V kategorii přípravek jsme měli dva zástupce a oba si vybojovali místo na bedně:

3. místo – Marek Virgler a Maruška Medžidová

V kategorii mladších žáků jsme měli čtyři zápasníky a na stupních vítězů stanuli tři:

2. místo – Aleš Suchý a Vít Jansa; 3. místo – František Čapek

Jediným zástupcem v této věkové kategorii, který se neumístil do 3. místa, byl Jan Kubáň a to vinou katastrofálního vylosování. Bojoval se svou příslovečnou bojovností, ale tentokráte měl tak trochu smůlu. Doma si to prý vynahradí.

 

4. – 6. března 2011 – se konalo v Ostravě mistrovství ČR starších žáků a žákyň ve volném stylu. Turnaje se zúčastnilo na 139 závodníků a závodnic z 26 oddílů z celé ČR. Z Krásné Lípy se do Ostravy rozjel trojlístek děvčat úspěšných na loňském mistrovství mladších žákyň. Pouze Lucie Nováková (1997) je letos v kategorii starších žákyň. Barbora Kučerová a Denisa Horáková (1998) ještě patří mezi mladší žáky, ale jako loňské mistryně mají právo startu a to na základě souhlasu lékaře a rodičů ve vyšší věkové kategorii. Tyto podmínky děvčata splnila, a tudíž jím byl povolen start mezi o dva roky staršími závodnicemi. Obě byli natolik dobře připravené, že dokázali se staršími držet závodnicemi krok a nakonec vystoupit na stupínky pro nejlepší.

Lucie Novotná – měla startovat v hmotnosti do 40 kg, ale bohužel svou hmotnost neudržela a musela jít do 44 kg hmotnostní kategorie, a to jí po fyzické i psychické stránce rozhodilo. Bohužel skončila na 4. místě, ale i přesto si zaslouží za svůj výkon pochvalu. Pro Lucku samotnou je tato zkušenost, hnacím motorem pro příští turnaje.

Barbora Kučerová – startovala ve své hmotnosti 52 kg přesto, že jí chyběla ještě dvě kila. Bára nastupovala do utkání s drobnými zdravotními problémy. I přesto dokázala, že je velkou bojovnicí. Prohrála až ve finále s o dva roky starší přebornicí z Brna a získala stříbro. Bára tímto dokázala, že patří mezi špičku ženského zápasnického sportu.

Denisa Horáková – pro Denisu bylo toto mistrovství smolné. Nejdříve měla problém s váhou, kdy si sama zvolila 60 kg hmotnostní kategorii, ale při kontrolním vážení měla 61 kg, při oficiálním pak 60 kg. To bylo na začátek. Do turnaje naskočila Denisa skutečně výborně, probojovala se až do finále s předpoklady minimálně na druhé místo. Avšak při boji s brněnskou závodnicí při provádění chvatu došlo u Denisy ke zranění, které bylo natolik vážné, že nemohla ve finále nastoupit a skončila na 3. místě. Sama Denisa počítala s lepším umístěním. V žákovské kategorii bude ještě 3 roky, má tedy možnost dokázat, že je v ČR nejlepší.

Krásná Lípa se zařadila mezi tak zvučná jména jako Brno, Praha, Ostrava, Plzeň atd. Děvčata dokázala, že i malá města mohou mít velké sportovce!!!

 

12. 3. 2011se v Meziboří konal tradiční turnaj talentované mládeže. Tento turnaj se koná od nejmenších adeptů zápasnického sportu až po mladší žáky a žákyně. Zúčastnilo se 131 zápasníků a zápasnic ze 14-ti oddílů.

Z Krásné Lípy startovalo šest zápasníků a zápasnic. Pro hodnocení družstev jich muselo být minimálně sedm. Proto Krásná Lípa nebyla hodnocena jako družstvo. V jednotlivcích se však Krásná Lípa umístila velice dobře.

Přípravka „B“2. místo – Maruška Medžidová

Přípravka „A“1. místo – Marek Virgler

Mladší žáci1. místo – Jan Kubáň

Mladší žákyně2. místo – Lucie Nováková

V mladších žácích ještě startoval Robert Ledvinka, bohužel ve své hmotnosti (68kg) neměl soupeře, a proto po dohodě startoval o hmotnost výše (73 kg). Robert se snažil a vybojoval pro něj cenné 4. místo. Křest ohněm si odbila Jana Voborová v kategorii přípravka „B“ Startovala na svém prvním turnaji a zjistila, že turnajová či mistrovská utkání není to samé co trénink.

 

26. 3. 2011 – v sobotu 26. března se konal 10. ročník tradičního turnaje v zápase řeckořímském a volném stylu „České Švýcarsko“. Letošní ročník měl poměrně malou účast. Turnaje se zúčastnilo celkem 76 závodníků z devíti oddílů. Nedostatek financí přiměl ostatní kluby na omezení výprav. Kluby musí šetřit, bohužel na tom nejméně správném místě – na mládeži. Nejvíce je to vidět u ligových klubů. Turnaj „České Švýcarsko“ je zařazen mezi satelitní turnaje v kategorii mladších žáků a žákyň, pro celoroční hodnocení úspěšnosti v této věkové kategorii. Z našich zápasníků se bohužel turnaje nezúčastnili hned čtyři – Suchý, Baran, Mráz a Ledvinka. Jejich účast by jistě přispěla k lepšímu hodnocení našeho družstva, což je velká škoda, už jen proto, že jejich neúčast nebyla z důvodu nemoci.

 

Umístění našich borců:

Přípravka „B“ – 2. místo – Maruška Medžidová; 2. místo – Jakub Lenemajer; 3. místo – Marek Virgler; 4. místo – Jana Voborová

Mladší žáci – 1. místo – Jan Kubáň; 2. místo – Vít Jansa; 3. místo – Franta Čapek

Mladší žákyně – 1. místo – Bára Kučerová; 2. místo – Lucie Nováková

Hodnocení družstev: 1. místo – Sokol Kladno – Hnidousy; 2. místo – TJ Glaverberg Teplice; 3. místo – TJ Krásná Lípa; 4. místo – TJ Loko Liberec

 

Bohužel Denisa Horáková se pro zranění nemohla turnaje zúčastnit. Bára Kučerová opět ukázala, že z ní stejně staré soupeřky mají respekt a méně zkušené závodnice proti ní odmítají nastoupit. Pokud Bára vydrží, tak o ní ještě uslyšíme. Do vrcholového střediska má cestu otevřenou. Vzhledem k počtu našich zápasníků klesla Krásná Lípa na třetí místo.

 

Velká čest pro zápasníky z TJ Krásná Lípa – od 3. do 26. června se ve Vídni a jeho blízkém okolí, konají olympijské hry pro děti a mládež do 18-ti let. Tohoto sportovního klání, které se koná pod patronací UNESCO, se zúčastnilo od roku 2008, kdy tato akce vznikla, již více než 10,5 tisíce dětí a mládeže všech výkonnostních kategorií. Velké cti se dostalo krásnolipským zápasníkům tím, že jsme obdrželi osobní pozvání, neboť zápas řeckořímský a volný styl je jedním z dvanácti sportů, ve kterých se tento sportovní festival koná. Plánem pořadatelů této akce je rozšířit tento sportovní festival v příštích letech o další sporty a hlavně o mladé sportovce z Číny, Indie, Austrálie a Arabské státy. Americký kontinent již bývá zastoupen. O to větší překvapením bylo osobní písemné pozvání pro naše mladé zápasnické sportovce. Bohužel budeme muset tuto velmi lákavou nabídku odmítnout, zřejmě rakouští pořadatelé mají velice špatné informace o finančních poměrech v českém sportu. No a na rodičích částku 4,5 až 5 tisíc chtít nemůžeme. Škoda, někteří naši mladí sportovci by si to zasloužili.

 

30. 4. 2011 – v sobotu se konal v Borohrádku turnaj s mezinárodní účastí v zápase řeckořímském pro přípravku A a mladší žáky. V těchto dvou kategoriích se konal i pro děvčata a to v zápase ve volném stylu. Turnaje se zúčastnilo celkem 134 závodníků a závodnic ze 14-ti oddílů z Polska, Slovenska a ČR. Krásnolipští se i v takto silně obsazeném turnaji neztratili. Jasně to dokazují i čtyři naši závodníci na stupních vítězů. Turnaj se vyloženě nepovedl Markovi Virglerovi, který patří mezi ty zkušenější krásnolipské zápasníky, skončil pátý. Velkým mínusem pro náš tým, bylo nedostavení se dalších dvou zápasníků, sbírka medailí mohla být ještě širší.

 

Umístění našich zápasníků

 

1. místo – Marie Medžidová (43 kg)

2. místo – Bára Kučerová (52 kg) – prohrála až ve finále s o dva roky starší zápasnicí z Polska

2. místo – Franta Čapek (40 kg)

3. místo – Jan Kubáň (37 kg)

 

Některým, a to těm výkonnostně lepším, bylo nabídnuto letní soustředění.

 

18. – 19. 6. 2011 – se v Lipsku konal mezinárodní žákovský turnaj v zápase ve volném stylu. Na základě osobního pozvání pro naše mladé zápasníky jsme byli nuceni toto pozvání přijmout, neboť pořadatel turnaje nám přislíbil uhradit veškeré náklady spojené se startem našich zápasníků na tomto turnaji. Pozváno bylo šest zápasníku a trenér. Jaké však bylo trenérovo zklamání, když k autu na náměstí přišli pouze dva chlapci. Přesto, že nás a ani rodiče turnaj nic nestál, je to vůči pořádajícímu oddílu více jak neseriozní. Neseriozní je to i od chlapců nebo spíše od rodičů – prý zaspali. Trenéři, kteří tuto činnost vykonávají a to naprosto bezplatně a na úkor svého volného času jsou tímto přístupem maximálně otráveni, zvláště když to není ojedinělý případ. Nezájem rodičů, se může odrazit v nezájem trenérů, což by hrozilo zánikem tohoto v republice i v zahraničí známého a úspěšného oddílu.

 

Umístění našich borců: 2. místo – František Čapek (40 kg); 3. místo – Aleš Suchý (44 kg)

 

25. 6. 2011 – se v Hradci Králové konal tradiční turnaj pro mladší žákyně a kadetky v zápase ve volném stylu. Turnaj měl vynikající sportovní úroveň a to hlavně zásluhou zahraničních děvčat. Z Polska a Slovenska na tomto turnaji startovalo skutečně to nejlepší, co tam mají. Ze Slovenska včetně reprezentačního trenéra. Z Krásné Lípy opět pouze dvě děvčata, ta nejlepší. Obě děvčata prokázala vysokou bojovnost a dokázala, že i na takováto vrcholná mezinárodní soutěže skutečně mají.

 

Umístění našich borkyň: 2. místo – Bára Kučerová (57 kg); 1. místo - Denisa Horáková (62 kg)

 

Bára dokázala, že má i na špičkovou slovenskou reprezentantku, se kterou se ve finále své hmotnosti utkala. První třetinu svého utkání vyhrála 6:0. Ve druhé třetině vedla již 4:1, aby pak svou chybou nebo neopatrností spadla na své lopatky. Škoda, zlato by Báře slušelo více. Denisa v hmotnosti 62 kg neměla pro sebe odpovídající soupeřky. Přesvědčila se, že po zranění z mistrovství české republiky je již ve výborné formě. Škoda, že tak odpovědných děvčat jako jsou tyto dvě, nemáme v Krásné Lípě více. Již dnes nám je i ve velkých oddílech závidí.

 

8. 10. 2011 – v sobotu se konal v Meziboří tradiční turnaj pro talentovanou mládež v zápase řeckořímském a to skutečně nejmladší adepty zápasnického sportu. Pro chlapce a děvčata prvních i druhých tříd. Turnaj byl až překvapivě co do počtu závodníků, tak i do kvality bojů a do počtů oddílů vynikajícně obsazen, na turnaji startovalo 152 závodníků ze 13-ti oddílů z ČR a Německa. Naši nejmenší, pro které to byl skutečně křest ohněm, šli do jednotlivých střetnutí bez bázně a hany a bojovým duchem a hned v touze po vítězství. Slzičky v očích byli pouze při případných, ale hlavně minimálních prohrách.

 

Umístění našich borců:

 

2. místo – Matěj Hubáček

3. místo – Filip Bouzek

3. místo – Daniel Vosátko

3. místo – Simona Bartoňová

4. místo – Ondřej Hodek

5. místo – Ladislav Hučko

5. místo – Jan Máj

 

Ve vloženém závodě pro mladší žáky a žákyně jsme měli pět želízek v ohni a to v současné době ty nejlepší. Honzu Kubáně, Frantu Čapka a Roberta Ledvinku – mezi chlapci a Báru Kučerovou a Denisu Horákovou mezi děvčaty. Všichni potvrdili, že patří mezi ty nejlepší.

 

Umístění našich žáků a žákyň:

 

3. místo – Jan Kubáň (40 kg)

2. místo – Franta Čapek (44 kg)

3. místo – Robert Ledvinka (70 kg)

1. místo – Bára Kučerová (59 kg)

2. místo – Denisa Horáková (70 kg)

 

V hodnocení družstev jak již bylo zmíněno naši chlapci a děvčata potvrdili, že oddíl z Krásné Lípy má již a ne jen v ČR zvuk a začíná být ozdobou turnajů. Celkově skončili na krásném 3. místě, za což získali ne jen diplom, ale i velký pohár. Vždyť za sebou nechali taková družstva jako Olymp Praha, SK Jihlava nebo Chomutov. Zvláště pro ty nejmenší, je to pěkné uvedení na sportovní zápasnickou scénu.

 

V sobotu dne 3. 12. 2011 v Krásné Lípě v městské tělocvičně proběhl turnaj v zápase řeckořímském a ve volném stylu v kategoriích přípravka III, mladší žáci a žákyně. Turnaj bohužel nesplnil předpokládanou účast, i přesto se bylo na co dívat, a to ve všech věkových a hmotnostních kategoriích. Turnaje se zúčastnilo celkem 55 závodníků ze 7 oddílů z České republiky, Německa a Polska. Borci ze Slovenska nedorazili.

Krásná Lípa v celkovém hodnocení družstev obsadila pěkné 1. místo. Ostatní oddíly se umístily takto: Zgorzelec (Polsko) - 2. místo, Bőhlen (Německo) - 3. místo, Chomutov - 4. místo, Meziboří – 5. místo, Kamenický Šenov – 6. místo, Chrastava - 7. místo.

V kategorii přípravka III se z našich borců umístili: váhová kategorie 20 kg – 1. místo Filip Bouzek, 2. místo Matěj Hubáček, 3. místo Matěj Hofman; váhová kategorie 22 kg – 2. Tadeáš Mišech; váhová kategorie 24 kg – 3. místo Simona Bartoňová; váhová kategorie 26. kg – 2. místo Michal Štěrba, 3. místo Kryštof Řebíček; váhová kategorie 28 kg – 3. místo Jan Máj, váhová kategorie 30 kg – 2. místo Tomáš Zatloukal.

V kategorii mladší žáci se z našich borců umístili: váhová kategorie 44 kg – 2. místo Ján Kubáň, váhová kategorie 48 kg – 2. místo František Čapek; váhová kategorie 80 kg – 3. místo Robert Ledvinka.

V kategorii mladší žákyně (volný styl) se z našich zápasnic umístily: váhová kategorie 60 kg – 1. místo Barbora Kučerová (mistryně ČR), váhová kategorie 70 kg – 1. místo Denisa Horáková (mistryně ČR).

 

V neděli dne 11. 12. 2011 se konal turnaj v zápase řeckořímském a volném stylu v polském městě Zgorzelec. Zúčastnilo se celkem 80 zápasníků z 5 oddílů Polska a ČR –Zgorelec, Zawida, UKS Jerzmanski, Chrastava a Krásná Lípa  Naši borci z Krásné Lípy se sešli již v 7:00 hod. na náměstí v Krásné Lípě a vyrazilo se vstříc novým zážitkům. Pro velkou marodku náš tým reprezentovalo bohužel celkem jen 8 borců. Po vážení následovalo rozdělení do váhových skupin, a to byl první kámen úrazu. Pro naše nejmenší (váhová kategorie 20 kg) neměli soupeře, proto museli spojit dvě váhové kategorie. Váhovou kategorii 20 a 22kg. Druhým kamenem úrazu byl nedostatečný počet rozhodčích, takže zápasy pískali místní trenéři, což byl kámen úrazu číslo tři a to ten největší. Vzhledem k této situaci nás naši polští kolegové očividně a nespravedlivě obrali o dvě zlaté medaile, protože v očích sponzorů museli asi za každou cenu vydobýt místa nejlepší. Což přineslo u našich svěřenců i slzy bezmoci. Opravdu to vypadalo velmi směšně, když rozhodčí pískal a zároveň naváděl svého svěřence. Jediné kam nemohli zasunout své špinavé triky, bylo v případě váhové kategorie 72 kg dívek ve volném stylu, kdy naše Denisa Horáková (mistryně ČR) nenechala nikoho na pochybách, že patří mezi elitu, porazila své soupeřky na lopatky.

Umístění našich borců: přípravka III spojená váhová kategorie 20 a 22 kg – 2. místo – Matěj Hubáček (přišel o zlato vinou domácího trenéra rozhodčího), 4. místo – Tadeáš Mišech; váhová kategorie 24 kg – 2. místo – Simona Bartoňová, 3. místo - Tomáš Zatloukal, 4. místo - Ladislav Hučko, 5. místo – Michal Štěrba.

Kategorie mladších žáků: váhová kategorie 44 kg – 2. místo - Jan Kubáň (přišel o zlato vinou rozhodčího, který aplikoval své nové pravidlo); váhová kategorie 72 kg – 1. místo - Denisa Horáková.

 

Rok 2012

V sobotu dne 14. 1. 2012 se v Kladně uskutečnil turnaj v zápase řeckořímském a volném stylu tzv. „memoriál Korycha a Zemana“ pro přípravky a mladší žáky. Turnaje se zúčastnilo celkem 146 zápasníků z 19 oddílů z celé české republiky. Náš tým zastoupilo bohužel jen 8 zápasníků. Důvod, proč nejeli další borci z našich řad, byl opravdu různý, od špatného prospěchu po nechuť reprezentovat náš klub. Vzhledem k velké účasti zápasníků, bylo prosazení našich borců velmi těžké. Turnaj byl opravdu na vysoké úrovni. S organizací a přípravou dětí k zápasům pomohla Denisa Horáková, která s týmem jela i přes to, že její kategorie nesoutěžila. Díky trenérů patří také rodičům, kteří dobrovolně své děti doprovodili a svou účastí a podporou byli pro své ratolesti a ostatní krásnolipáky velkým přínosem.

 

Umístění našich borců:

Přípravka C (2005, 2006) volný styl – váhová kategorie 20 kg. – 2. místo – Filip Bouzek, 4. místo – Matěj Hubáček

Přípravka B (2003, 2004) volný styl – váhová kategorie 23 kg. - 5. místo – Ladislav Hučko; 6. místo – Dan Vosádka; váhová kategorie 25 kg. – 4. místo - Simona Bartoňová; váhová kategorie 27 kg. – 5. místo – Jan Máj; váhová kategorie 31 kg. – 5. místo – Josef Burkoň

Mladší žáci řeckořímský zápas - váhová kategorie 33 kg. – 2. místo – Nikolas Hučko

 

I přes malou účast ze strany našich borců, se náš tým vyhoupl na pěkné 12. místo, což je celkem úspěch, když uvážíme zastoupení našeho týmu. Vítězem turnaje se stal domácí klub TJ Sokol Hnidousy.

 

V sobotu dne 24. 3. 2012 se konal turnaj v Meziboří - výsledky dodáme!!

  

Turnaj "O pohár českého Švýcarska" a "Otevřené mistrovství lebereckého kraje

 

V sobotu dne 31. 3. 2012 se konal 11. ročník tradičního turnaje v zápase řeckořímském a volném stylu v Krásné Lípě - „O pohár českého Švýcarska“. S touto akcí proběhlo zároveň „Otevřené mistrovství Libereckého kraje“. Této akce se zúčastnilo 91 závodníků z 11 oddílů české republiky a Německa. Náš tým zastupovalo 14 zápasníků. Proběhlo i pár přátelských zápasů, kdy si mohli dvě naše mistryně Bára Kučerová a Denisa Horáková vyzkoušet svou sílu na Petrovi Breuerovi z týmu Kamenického Šenova.

 

„ O POHÁR ČESKÉHO ŠVÝCARSKA“

 

přípravka C, ročník 2005-2006, volný styl

váhová kategorie do 20 kg. – 1. místo Bouzek Filip, 3. místo Hubáček Matěj

váhová kategorie do 24 kg. – 3. místo Mišech Tadeáš

Musíme pochválit našeho nejmladšího zástupce ve váhové kategorii do 20 kg Frantu Burkoně, který ač skončil na posledním místě, tak svým přístupem, by mohl být příkladem i starším borcům.

 

přípravka B, ročník 2003-2004, volný styl

váhová kategorie do 25 kg. – 2. místo Hučko Ladislav

V této věkové kategorii se nám již více nezadařilo, ale i přesto musíme pochválit Simonu Bartoňovou, Pepu Burkoně a Míšu Štěrbu za jejich přístup. V  případě Simony byla ze strany soupeře použita velmi nesportovní činnost a to kousnutí do ramene, která Simču zaskočila natolik, že v daný moment podlehla. V  případě Simony došlo ze strany soupeře k velmi nesportovnímu přístupu, kdy soupeř dívku kousnul do ramene. Simču tento útok velice zaskočil a nepochybně tak ovlivnil výsledek samotného souboje. Bohužel následné apelování na tuto skutečnost se nebralo v potaz.

 

„OTEVŘENÉ MISTROVSTVÍ LIBERECKÉ OBLASTI“

 

mladší žáci, ročník 1999-2000, zápas řeckořímský

váhová kategorie do 33 kg. – 2. místo Hučko Nikolas

váhová kategorie do 48 kg. – 2. místo Čapek Franta

váhová kategorie do 80 kg – 3. místo Volenec Jakub

 

starší žákyně 1997-1998, 1999 s povolením, volný styl

váhová kategorie do 56 kg. – 1. místo Bisová Nikola

váhová kategorie do 60 kg. – 1. místo Kučerová Bára (mistryně ČR)

váhová kategorie do 70 kg – 1. místo Horáková Denisa (mistryně ČR)

 

Umístění týmů: 1. místo Hnidousy; 2. místo Krásná Lípa, 3. místo Chrastava

 

Poděkování patří všem, kteří se na této akci podíleli, od trenérů po rodiče, po zúčastněné kluby, které i v dnešní nelehké době váží dalekou cestu za dalším sportovním úspěchem. Poděkování patří i našim svěřencům za jejich přístup k tomuto sportu a doufáme, že je případné neúspěchy nezastaví, naopak posunou dále. Děkujeme firmě Morafis za zakoupení plachty na žíněnku. Pevně věříme, že se všem zúčastněným akce líbila. Sportu zdar.

 

Turnaj Thalheim 14. 4. 2012 - "memoriál Wolfganga Bőhne" 

 

V sobotu dne 14. 4. 2012 se v německém městečku Thalheim konal 9. ročník mezinárodního turnaje v zápase tzv. „memoriál Wolfganga Bőhne“. Turnaj je znám svou vysokou prestiží a velmi dobrým zázemím. Turnaje se účastnilo celkem 204 zápasníků a 99 zápasnic ze 42 týmů pěti států Evropy – Slovensko, Rakousko, Německo, Česká republika, Polsko. Náš krásnolipský tým reprezentovalo bohužel jen 6 zápasníků. Ostatní borce, kteří měli vyrazit s námi, skolila na poslední chvíli viróza a v jednom případě i špatný prospěch ve škole.

 

 

mladší žáci E, ročník 2005-2006, volný styl

 

váhová kategorie do 19 kg. 2. místo Hubáček Matěj

váhová kategorie do 25 kg.3. místo Mišech Tadeáš

 

mladší žáci D, ročník 2002-2004, volný styl

 

váhová kategorie do 25 kg.6. místo Hučko Ladislav

 

V této kategorii jsme bohužel neuspěli vzhledem k velkému počtu zápasníků. Tato váhová kategorie byla rozdělena na dvě tabulky a to po osmi borcích v každé. Naším vyslancem v této váhové kategorii byl Ladislav Hučko, který se utkal ve své tabulce B se sedmi borci. Láďa si zaslouží velkou pochvalu za svůj heroický výkon, kdy nic nedal zadarmo a opravdu byl velmi kvalitním soupeřem pro ostatní borce. Podařilo se mu dosáhnout krásného šestého místa, za což si zaslouží náš obdiv.

 

mladší žákyně, ročník 2000 – 2005, volný styl

 

váhová kategorie do 25 kg.1. místo Bartoňová Simona

 

starší žákyně, ročník 1995 – 1999, volný styl

 

váhová kategorie do 56 kg. 6. místo Bisová Nikola

váhová kategorie do 70 kg.3. místo Horáková Denisa (mistryně ČR)

 

Pro Nikolu to byl první pořádný křest ohněm. Ještě nikdy neměla možnost zápasit s tolika soupeřkami. Sice vydala ze sebe vše, ale bohužel to nestačilo. Vzhledem k její krátké působnosti v tomto sportu, zaostávala za svými soupeřkami technikou i výdrží. U Denisy bylo vše jinak. Nastoupila jako vždy svým dravým stylem, ale na soupeřky nestačila. Vzhledem k velkému věkovému rozsahu této kategorie, soupeřky byly o dva či tři roky starší, byly znát větší kvality soupeřek. Pevně věříme, že si holky z těchto soubojů odnesly jen to pozitivní a bude jim tato zkušenost přínosem pro jejich další výkonnostní postup.

 

Hodnocení družstev:

V soutěži družstev náš tým získal krásné 18. místo, což vůbec není špatné umístění, vzhledem k počtu týmů.

 

Souhrnem chceme jen podotknout, že tento turnaj se nám opravdu velmi líbil, pevně doufáme, že za rok se tu opět sejdeme. Chceme poděkovat všem, kteří se podíleli na přípravě p. Durcovi, sl. Bartoňové Šárce, firmě Morafis konkrétně p. Čižmárikovi.

 

Odkazy:

 

Turnaj Bőhlen - 16. 3. 2012

 

V sobotu dne 16. 3. 2012 se konal turnaj v řeckořímském zápase v německém městě Bőhlen u města Leipzig (Lipsko). Turnaje se zúčastnilo celkem 6 týmů z Německa a České republiky. Náš tým reprezentovalo na této akci celkem šest zápasníků, kteří rozhodně neudělali svými výkony našemu týmu žádnou ostudu.

 

Přípravka, volný styl

 

váhová kategorie do 21. kg - 1. místo Filip Bouzek, 2. místo Matěj Hubáček

váhová kategorie do 24 kg. - 2. místo Tadeáš Mišech

 

Filipa a Matěje musíme pochválit za jejich obětavý přístup k zápasení. Oba dva se prodrali přes dva zápasníky až do finále, kde se spolu nakonec utkali. Vítězem se stal Filip, který měl protentokrát více štěstí. Pochvala pro oba dva chlapce. Tadeáš ve své kategorii měl jen jednoho soupeře a bohužel mu zápas nevyšel. Měl alespoň možnost si v přátelských kláních zazápasit s chlapci z vyšší váhové kategorie.

 

Mladší žáci, volný styl

 

váhová kategorie do 25 kg - 1. místo Ladislav Hučko

váhová kategorie do 37 kg - 2. místo Marek Virgler

váhová kategorie do 25 kg - 1. místo Simona Bartoňová

 

Láďa nezklamal, do všech klání vstoupil svým typickým dravým stylem, kdy soupeřům nedal nic zadarmo. Veliká pochvala a uznání za jeho výkon. Marek se vrátil zpět k zápasení po delší pauze a bylo znát, že musí na sobě zapracovat. Sice za svými soupeři nijak nezaostával, co se týká techniky, ale musí zapracovat na své fyzičce. 2. místo je i přesto pěkný úspěch. Jen tak dál.

Simča sice vyhrála 1. místo bez boje, protože neměla soupeřku ve své váhové kategorii. Měla, ale šanci zazápasit si v přátelských duelech se zápasnicemi z výší váhové kategorie, což je pro Simču taktéž přínosem pro její další sportovní růst.

 

Hodnocení družstev

 

V hodnocení družstev jsme získala Krásná Lípa 5. místo, ale to jen díky malému počtu zápasníků z naší strany. Věříme, že kdyby nás bylo více a vyplnili bychom všechny váhové kategorie, dosáhli bychom na daleko lepší umístění.

 

Odkazy:

 

Turnaj "Velká cena Meziboří" - 23. 6. 2012

 

V sobotu dne 23. 6. 2012 se konal v Meziboří u Litvínova turnaj v řeckořímském zápase tzv. „Velká cena Meziboří“. Turnaj byl specifický tím, že se konal pod širým nebem, což byl pro každého z nás pěkný a zajímavý zážitek. Naštěstí počasí pořadatelům vyšlo, takže vše proběhlo v tomto směru naprosto v pořádku. Turnaje se účastnilo celkem 63 borců a borkyň z 12 týmů z celé české republiky. Náš tým reprezentovalo celkem šest zápasníků, kteří se opravdu činili, a každý si odvezl medaili.

 

přípravka C, řeckořímský zápas

 

váhová kategorie do 20 kg.1. místo Bouzek Filip, 3. místo Hubáček Matěj

váhová kategorie do 24 kg. – 2. místo Mišech Tadeáš

 

V této kategorii jsme měli hned tři borce, kteří předvedli velmi dobrý výkon. Především za zmínku stojí výkon Tadeáše, který poprvé zvítězil, a bylo vidět, jak mu jeho sebevědomí narostlo. Měl ze svého vítězství upřímnou radost. Filip si odvezl své třetí letošní zlato, čímž přesvědčil o svých kvalitách, jen tak dál. Matějovi bohužel tento turnaj nevyšel, i když si odvezl medaili za třetí místo, tak snad příště.

 

přípravka B, řeckořímský zápas

 

váhová kategorie do 25 kg. – 1. místo Hučko Ladislav, 2. místo Bartoňová Simona

 

Zde musíme pochválit oba dva naše zástupce, kteří se činili a předvedli opravdu srdnaté výkony. Láďa opět přesvědčil o svých kvalitách, kdy nekompromisně svým nebojácným stylem si se svými soupeři vcelku lehce poradil. Simča měla svým způsobem smůlu, protože její soupeři byly jen chlapci. I přesto, ale dokázala vybojovat krásné druhé místo.

 

přípravka A, řeckořímský zápas

 

váhová kategorie do 37 kg. 1. místo Virgler Marek

 

Velká pochvala pro Marka, který slaví velmi zdárný comeback. Jeho výkony byly jak po technické, tak i silové stránce výborné. Pevně věříme, že o Markovi v budoucnu ještě uslyšíme.

 

Hodnocení družstev

 

1. místo TJ Sokol Hnidousy, 2. místo TJ Baník Meziboří, 3. místo Glaverbel Teplice, 4. místo Krásná Lípa

 

Vzhledem k nízkému počtu zápasníků z našeho týmu je 4. místo velmi dobrým výsledkem. Myslíme si, že se nemáme zač stydět. Chceme poděkovat všem našim borcům za předvedené výkony.

Odkazy:

https://zapastjkrasnalipa.rajce.idnes.cz/Turnaj_Velka_cena_Mezibori_23._6._2012 - rajče

 

 

 

 

Turnaj v Teplicích 8. 9. 2012 - "memoriál Františka Kubicy"

???

 

Turnaj Havlíčkův Brod 22. 9. 2012 - "memoriál Františka Červína"

V sobotu dne 22. 9. 2012 proběhl v Havlíčkově Brodu mezinárodní turnaj v řeckořímském zápase tzv. „memoriál Františka Červína“. Turnaje se zúčastnilo celkem 191 zápasníků z 19 oddílů Čech a Slovenska. Náš tým Krásné Lípy reprezentovalo 7 zápasníků.

 

Přípravka C, řeckořímský zápas

 

váhová kategorie do 20 kg 3. místo Filip Bouzek

váhová kategorie do 22 kg Matěj Hubáček – bez umístění

váhová kategorie do 26 kg 3. místo Tadeáš Mišech

 

Filip měl možnost přesvědčit se, že soupeře nelze podceňovat. Vzhledem k jeho posledním úspěchům, kdy si pokaždé přivezl medaili, získával, čím dal větší sebejistotu. To se mu protentokrát vymstilo. Bojoval sice jako lev, ale svým sebejistým přístupem narazil. Snad pochopil, že i když je soupeř o hlavu menší, tak to neznamená, že automaticky vyhraje. Každopádně pochvala za předvedený výkon.

Matěj se kvůli 500 gramům navíc, dostal do váhové kategorie do 22 kg. Bylo znát, že nemá ještě potřebné zkušenosti a sílu, aby se mohl v této váze předvést. Soupeři byli nad jeho síly. Snad si odnesl nějaké nové zkušenosti, které uplatní v některém z příštích turnajů.

Tadeáš předvedl vcelku srdnatý výkon. Musí se však zaměřit na techniku, má ještě nedostatky, které je potřeba vytěsnit z jeho stylu boje. Pokud se Tadeáš dostane do situace, kdy už ho soupeř v podstatě má na lopatkách, tak to stejně nevzdává a bojuje. Toto je velké pozitivum pro jeho další kariérní růst.

 

Přípravka B, řeckořímský zápas

 

váhová kategorie do 26 kg.Ladislav Hučko – bez umístění.

 

I přesto, že Láďa své první dva zápasy vyhrál, tak mu to na lepší umístění nestačilo. Bojoval svým typickým dravým způsobem, kdy dokázal své soupeře zaskočit, ale pak udělal nějakou chybičku, kterou soupeři vždy využili. Škoda, Láďa by si nějaký ten větší úspěch zasloužil. Snad mu to vyjde příště.

 

Přípravka A, řeckořímský zápas

 

váhová kategorie do 37 kg. 4. místo Marek Virgler

 

Marek předvedl opravdu špičkový výkon. Bohužel díky jednomu zaváhání, které Marek dokázal sám po zápasu popsat, vyhrál svou skupinu jako druhý. Tímto se dostal k boji o 3. a 4. místo, kde mu to bohužel nevyšlo. Soupeř sice nebyl nad jeho síly, ale opět nejspíše sehrály roli nervy a Marek udělal chybu, které soupeř využil. Rozhodčí všemu nasadil korunu, když pískl lopatky, které evidentně nebyly. Bohužel i takový je sport.

 

Mladší žáci, řeckořímský zápas

 

váhová kategorie do 33 kg. Nikolas Hučko – bez umístění

váhová kategorie do 52 kg. 3. místo František Čapek

 

Nikolasovi tento turnaj absolutně nevyšel. Prohrál všechny své zápasy, protože svou absencí na posledních turnajích přišel o své nabité zkušenosti a návrat zpět je vždy těžký. Je potřeba, aby zapracoval především na své technice. Franta bojoval jako býk, ale bohužel mu tento turnaj nevyšel, tak jak by si přál. Každopádně 3. místo je velký úspěch a budeme doufat, že si Franta odnesl nové poznatky, které jednou využije ve svůj prospěch.

 

Odkazy:

https://zapastjkrasnalipa.rajce.idnes.cz/Havlickuv_Brod_22._9._2012 - rajče

https://www.krasnalipa.cz/index.php?menu=47&id=4990 - web města Krásná Lípa